Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Zantor
Posty: 7
Rejestracja: 2013-02-02, 16:32

Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?

#1

Post autor: Zantor »

Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?
Sam ważę 100kg i chciałbym latać z PPG. Jakie parametry powinno mieć pierwsze skrzydło, które posłuży mi kilka lat?
Awatar użytkownika

Manuela
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-21, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?

#2

Post autor: Manuela »

Wydaje mi się że najrozsądniej po II etapie. Co do wyboru skrzydła najlepiej pogadać z instruktorem. On zna Twoje możliwości po kursie (zarówno pod kontem umiejętności jak i finansów i celów, które chcesz osiągnąć). Zawsze warto też pogadać ze znajomymi, którzy już latają.

Autor
Zantor
Posty: 7
Rejestracja: 2013-02-02, 16:32

Re: Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?

#3

Post autor: Zantor »

Sęk w tym, że nie znam nikogo kto lata....
Samego instruktora też napewno popytam ale chciałbym już ogólnie wiedzieć z czym to sie je.
Czy w ogóle jest osiągalne aby na jednym skrzydle latać z PPG lub swobodnie w zależności od humoru? Czy to będzie zbyt duża rozpiętość wagowa?

x-piotr
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-22, 14:34
Lokalizacja: Świebodzice
Płeć:

Re: Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?

#4

Post autor: x-piotr »

Tu kolega z forum chce sprzedac glajta nie spamuj://spamer.forum.paralotnie.pl/viewtopi ... =11&t=1000" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Manuela
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-21, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na którym etapie szkoleń warto kupić własne skrzydło?

#5

Post autor: Manuela »

Hej, jak najbardziej są paralotnie na których polatasz i swobodnie i z napędem. Np podlinkowane powyżej Nemo. Jeżeli nie znasz nmikogo kto lata, to tez idź na kurs. Poznasz mnóstwo ludzi o różnym poziomie zaawansowania i będziesz mógł z nimi pogadać ile dusza zapragnie :) znam to z doświadczenia, acz miałam jednego znajomego pilota, nim zaczęłam. Za to po 2 wizytach na kursie znałam już ze 30 :) polecam
ODPOWIEDZ